1. Siberi lehis

2. Polükarbonaat

3. Kinnitusvahendid

Siberi lehis

Siberi lehis on tugev ja tihe puu - üks parimaid ilmastikule vastupidavuse suhtes. Kuna vaigusisaldus on suur, sobib see kasutamiseks välitingimustes ka töötlemata. Kõige enam kasutataksegi siberi lehist agressiivsetes keskonnamõjudes olevates ehituskonstruktsioonides: laevaehituses, vesirajatistes ja treppide, katuste tegemisel. Näiteks on kogu Veneetsia linn rajatud siberi lehisest postidele.

Meie immutame enda siberi lehise ka raudsulfaadiga, mis garanteerib talle veelgi pikema eluea.

 

Polükarbonaat

Polükarbonaat on olnud edukalt kasutusel juba üle 50 aasta. Seda materjali kasutatakse talveaedade, kasvuhoonete ja varikatuste ehitamiseks.  Mitmekihiliste polükarbonaatplaatide kasutamine kasvuhoonete katmisel tavapärase klaasi või kile asemel aitab olulisel määral kasvuhoone soojapidavust tõsta.

Meie kasutatav 4mm polükarbonaat Multi on Bayeri toorainest valmistatud löögi- ja ilmastikukindel ning hea valguse läbilaskvusega (umbes 80%) kihtplastik. Longlife-kattekiht kaitseb materjali UV-kiirguse eest, mistõttu annab tootjatehas materjali valguse läbilaskvusele 10-aastase garantii. Tegelik püsivus on aga 30-40 aastat.

Polükarbonaat on kergesti töödeldav - materjali töötlemine (lõikamine, puurimine, kinnitamine jne.) ei nõua erilisi töövahendeid. Polükarbonaatplaadi paigaldamisel kolmnurkadesse kasutame me läbipaistvat, kasvuhoone jaoks mõeldud silikooni.

Meilt on võimalik tellida polükarbonaatplaati mõõdus 2100mm x 5800mm x 4mm hinnaga 55 €/tk.

Kinnitusvahendid

Kõik kinnitusvahendid - hinged, poldid, seibid, löökmutrid - on valmistatud roostevabast terasest. Kuna polükarbonaat ja siberi lehis kestavad aastakümneid, siis kasutame ka kinnitusvahendeid, mis säilivad sama kaua.

 

Automaatavajad

Komplektis sisalduvad  kaks automaatset Bayliss XL Autovent katuseluugiavajat, mis on eelnevalt häälestatud avanema taimede kasvuks sobival temperatuuril (avanemistemperatuuri on võimalik muuta). Sooja ilma ning vihma korral automaatavajad ei sulgu – seda tuleks kindlasti arvestada kasvuhoone sisemuse planeerimisel.

 

MATERJALID

E: info[at]vivero.ee

Tel: +372 555 74245